Nauka wesprze gospodarkę

DI
01-04-2005, 00:00

Państwo będzie promować przedsięwzięcia badawcze, które mogą pomóc gospodarce.

— Zgodnie z ustawą o zasadach finansowania nauki, środki przeznaczane na badania będą bardziej rygorystycznie rozdzielane. Trzeba zadbać o to, by z budżetu państwa były finansowane projekty, które mogą zaowocować znaczącymi sukcesami naukowymi lub korzyściami dla gospodarki — powiedział prof. Michał Kleiber, minister nauki i informatyzacji, po inauguracyjnym posiedzeniu Rady Rozwoju i Technologii, organu doradczego premiera.

W pierwszym posiedzeniu rady w czwartek wziął udział premier Marek Belka oraz ministrowie: nauki i informatyzacji Michał Kleiber, finansów Mirosław Gronicki i edukacji narodowej i sportu Mirosław Sawicki.

Rząd w projekcie budżetu na 2006 r. chce zwiększyć nakłady na badania naukowe. W tegorocznym budżecie na ten cel przeznaczono około 3 mld zł, w przyszłorocznym kwota ta ma wzrosnąć o blisko 1 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Nauka wesprze gospodarkę