NBA ma problemy w Chinach przez politykę

opublikowano: 08-10-2019, 12:18

Państwowy chiński nadawca telewizyjny zrezygnował z transmisji dwóch przedsezonowych meczów amerykańskiej zawodowej ligi koszykówki NBA. Powodem jest wpis na Twitterze szefa drużyny Houston Rockets popierający protestujących w Hongkongu.

Daryl Morley przeprosił za swojego tweeta, wobec którego klub i NBA się zdystansowali. Chińscy nadawcy telewizyjni ogłosili początkowo, że nie będą pokazywać tylko meczów Rockets. Teraz jednak główny nadawca państwowy CCT zapowiedział, że zawiesza „ze skutkiem natychmiastowym” plan pokazania meczów LA Lakers-Brooklyn Nets, które mają odbyć się w czwartek i sobotę w Szanghaju i Szenzen.

Zobacz więcej

youtube.com

- Uważamy, że jakiekolwiek komentarze kwestionujące narodową suwerenność i stabilność społeczną nie mieszczą się w zakresie wolności wypowiedzi – tłumaczy nadawca.

Zapowiedział, że oprócz wstrzymania transmisji meczów przedsezonowych „natychmiast zbada całą współpracę i komunikację dotyczącą NBA”.

Mecze NBA pokazywane za pośrednictwem platform streamingowych mają miliony widzów w Chinach. W maju tego roku NBA otworzyła w Pekinie swój największy sklep poza USA.

Sezon NBA rozpoczyna się 22 października.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy