NBP uwzględni grecki kryzys w projekcji inflacji

DI, ISBnews
opublikowano: 08-07-2015, 21:37

Szczegóły dotyczące projekcji inflacji i PKB zostaną przedstawione wraz z wariantem uwzględniającym wydarzenia w Grecji w poniedziałek, zapowiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

"Podstawowy scenariusz projekcji nie uwzględnia jeszcze ostatnich wydarzeń w Grecji" - powiedział prezes podczas konferencji prasowej.  

Dodał, że w poniedziałek zostanie zaprezentowany wraz z prezentacją projekcji inflacji również scenariusz bardziej pesymistyczny, który będzie uwzględniał wydarzenia z Grecji. Jednocześnie podkreślił, że podstawowe wskaźniki dotyczące inflacji i PKB w wariancie pesymistycznym nie będą zbytnio odbiegać od podstawowych obecnie założeń zawartych w nowej projekcji.   

Rada zapoznała się podczas zakończonego dzisiaj posiedzenia z przygotowaną przez Instytut Ekonomiczny projekcją inflacji i PKB, stanowiącą jedną z przesłanek, na podstawie których Rada podejmuje decyzje dotyczące stóp procentowych NBP. Lipcowa projekcja z modelu NECMOD – przygotowana została przy założeniu niezmienionych stóp procentowych NBP z uwzględnieniem danych dostępnych do 22 czerwca 2015 r., a więc przed ostatnimi wydarzeniami związanymi z sytuacją w Grecji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NBP uwzględni grecki kryzys w projekcji inflacji