NCBiR odstąpiło od podpisania umowy z Ursusem

opublikowano: 26-03-2019, 07:30

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju odstąpiło od podpisania umowy z Ursusem o dofinansowanie projektu opracowania samochodu dostawczego.

Podstawą decyzji jest fakt, że zgodnie z regulaminem konkursu z finansowania wykluczone są przedsiębiorstwa pozostające w trudnej sytuacji.

Ursus nie podziela stanowiska centrum i podkreśla, że NCBiR publikując w dniu 21 grudnia 2018 r. listę rankingową konkursu INNOMOTO w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020  znał sytuację finansową spółki i wiedział, iż od dnia 7 listopada 2018 r. znajduje się on w przyspieszonym postępowaniu układowym.

"W ocenie Emitenta jego restrukturyzacja nie stanowi przeszkody do zawarcia i wykonania ww. umowy. W związku z powyższym, Emitent podejmie prawem przewidziane działania, aby odwołać się od stanowiska NCBiR i aby ww. umowa mogła zostać zawarta" - podał Ursus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu