NCBR zmienia dyrektorów jak rękawiczki

opublikowano: 09-08-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Narodowym Centrum Badań i Rozwoju pokieruje trzeci już w tym roku dyrektor. Kolejne przetasowanie jest wynikiem decyzji ministerialnej.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • kto został powołany na pełniącego obowiązki dyrektora NCBR
  • jaka była historia zmian na stanowisku dyrektora centrum w 2022 r.
  • jakie doświadczenie ma nowy kierujący agencją rządową

Dr Paweł Kuch został powołany przez Jacka Żalka, wiceministra funduszy i polityki regionalnej, na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), czyli jednostki odpowiedzialnej głównie za przepływ pieniędzy unijnych dla innowacyjnych spółek w kraju i wspieranie ich w rozwoju. Jak podano w komunikacie NCBR, dr Paweł Kuch nową funkcję sprawuje od 9 sierpnia 2022 r.

NCBR jeszcze 20 lipca 2022 r. informowało w oficjalnym komunikacie o powołaniu na stanowisko dyrektora centrum dr Remigiusza Kopoczka. Został powołany - wówczas z ramienia ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka – na zarządzającego NCBR w wyniku konkursu. Wcześniej przez pięć miesięcy był pełniącym obowiązki dyrektora. Przypomnijmy, na czele NCBR do 17 lutego 2022 r. stał dr inż. Wojciech Kamieniecki (sam złożył rezygnację ze stanowiska).

Gorący fotel dyrektora
Gorący fotel dyrektora
W NCBR trwa seria mocnych przetasowań. Tylko w jednym roku na stanowisku dyrektorskim obsadzona zostaje trzecia osoba. Nowym zarządzającym tym razem został dr Paweł Kuch.
materiały prasowe

NCBR nie komentuje decyzji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, pod które obecnie podlega (od sierpnia). Udało się nam jedynie uzyskać potwierdzenie, że bieżąca zmiana wynika z decyzji resortu, a nie np. powodów osobistych dotychczasowego dyrektora NCBR.

Dr Paweł Kuch jest radcą prawnym, specjalizuje się, jak czytamy w komunikacie „w zakresie negocjacji, M&A, ochrony danych osobowych, tworzenia strategii biznesowo-prawnych i międzynarodowych kontraktów handlowych oraz autorem szeregu publikacji naukowych. Posiada długoletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami, zarówno w sektorze gospodarczym, finansowym, jak i badawczo-rozwojowym. Z wykształcenia prawnik i ekonomista. Doktoryzował się na Uniwersytecie w Zurychu. Przez ostatnie 14 lat prowadził prywatną praktykę, reprezentując podmioty komercyjne z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, własności intelektualnej, prawa lotniczego i innych […]”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane