Nerwowa reakcja na kursie CD Projektu

opublikowano: 23-10-2018, 13:03
aktualizacja: 23-10-2018, 14:25

Informacja o przesunięciu premiery gry o jedną godzinę spotkała się z bardzo nerwową reakcją inwestorów i pogłębieniem spadków kursu CD Projektu.

Spółka przed godz. 13 poinformowała, że premiera „Wojny Krwi: Wiedźmińskim opowieści” została przesunięta o godz. na 14.00.

Kurs producenta gier, który od rana notował ponad 2 proc. spadki pogłębił je i w pewnym momencie przecena sięgała nawet 9 proc. 

Więcej przesunięć nie było i o godz. 14 premiera gry stała się faktem. Po tej informacji nastroje lekko się uspokoiły i obecnie przecena na kursie CD Projektu to ponad 6 proc. Obroty akcjami spółki wynoszą blisko 80 mln zł i są najwyższe na rynku.

 

 „Wojna Krwi: wiedźmińskie opowieści to samodzielna kampania fabularnej karcianki. Gra dostępna jest jedynie na platformie GOG.COM. Wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One dostępne będą od 4 grudnia. 

Na platformie Metacritic, kumulującej recenzje m.in. redakcji z branży gier średnia 20-tu recenzji daje wynik 86 na 100 możliwych.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu