Gra CD Projektu zyskała uznanie branży

opublikowano: 19-10-2018, 12:01

Gra fabularna „Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści” (ang. Thronebreaker) z portfolio CD Projektu uzyskała wysoką średnią ocen od dziennikarzy branżowych na poziomie 85/100. To dwunasty wynik wśród gier na PC w tym roku.

Na platformie Metacritic, kumulującej recenzje m.in. redakcji z branży gier średnia 16-tu recenzji daje wynik 85 na 100 możliwych.

Gra dostała maksymalna ocenę, czyli 100 od GamesRadar. 

„Niesamowite połączenie  światowej klasy opowiadania i strategicznej gry karcianej. To fantastyczna gra RPG” – podsumowała redakcja.

GameSpot, który ocenił produkcję na 90 zwraca uwagę, na świetnie rozbudowane uniwersum. Chwali m.in. dobrze napisane postacie. W jego ocenie czasami gra może wydawać się zbyt łatwa.

PC Gamer (ocena 81) zwraca uwagę, że Wojna Krwi oferuje nowe spojrzenie na wiedźmiński świat, gdyż tym razem gracz wciela się we władczynię Rivii i Lyrii. 

Najsurowsza ocena – 70 pochodzi od PC GamesN. Recenzent uważa, że mechanizmy rozgrywki są mocno uproszczone, więc fani gatunku mogą czuć się zawiedzeni. Miłośnicy fabularnych tytułów powinni być jednak zadowoleni.

Na 85 ocenił grę recenzent PPE, który dla odmiany testował ją na PS4.

„Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści” to początek zupełnie nowej serii, która choć potrzebuje pewnego ożywienia, to jednak potrafi w wielu miejscach zachwycić. Wiedźmińska atmosfera jest wyczuwalna od początku do końca, fabuła potrafi wielokrotnie zaskoczyć, a gameplay zainteresuje nie tylko fanów Gwinta” – napisał. 

Wśród plusów gry wymienił m.in. historię pełną ciekawych wydarzeń, świetne łamigłówki, czy wysoki poziom trudności. Na minus zaliczył brak fabularnego trzęsienia ziemi na końcu. Jego zdaniem Gameplay pod koniec zaczyna odrobinę nużyć.

„Wojna Krwi: wiedźmińskie opowieści to samodzielna kampania fabularnej karcianki. Premiera gry na PC odbędzie się 23 października na platformie GOG.COM. Wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One dostępne będą od 4 grudnia. W czwartek wieczorem CD Projekt opublikował nowy zwiastun, który skupia się głównie na rozgrywce.

Choć „Wojna krwi: oraz oficjalna premiera Gwina powinny zaislic wyniku spółki, to jednak analitycy nie przykładają do tych pozycji wielkiej wagi. Jednak zwracają uwagę, że choć oczekiwania wobec tych tytułów nie są zbyt wysokie, ich potencjalne niepowodzenie może doprowadzić do utraty wiary przez cześć inwestorów w kompetencje spółki, co może ciążyć na oczekiwaniach wobec „Cyberpunka”.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu