Nestle kupi Bountiful za 5,75 mld USD

  • Paweł Makosz
opublikowano: 30-04-2021, 10:32

Nestle zgodziło się kupić producenta witamin Bountiful za 5,75 mld USD. Transakcja sprawi, że szwajcarska firma stanie się światowym liderem w sektorze minerałów i suplementów.

Stefan Wermuth

Dyrektor generalny Nestle, Mark Schneider, w swoim pierwszym roku na stanowisku CEO w 2017 r. wkroczył w obszar witamin i suplementów. Za 2,3 mld USD przejął firmę Atrium Innovations.

Transakcja dot. Bountiful jest kolejnym przejęciem, które idealnie wpisuje się w strategię wyznaczoną przez Schneidera. CEO ocenia, że na rynku wzrasta popyt na witaminy i suplementy, ponieważ konsumenci częściej zwracają uwagę na produkty mogące wpłynąć na poprawę ich zdrowia.

– Nestle zakłada dalszą ekspansję w bardzo atrakcyjnej i globalnie rosnącej kategorii specjalistycznego żywienia – stwierdził Patrik Schwendimann, analityk z Zuercher Kantonalbank.

Akcje szwajcarskiej firmy podrożały o ponad 70 proc. odkąd Schneider został dyrektorem generalnym. Obecnie Nestle jest warte ponad 300 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane