Nestle tnie roczną prognozę

Nestle, szwajcarski gigant rynku spożywczego obniżył prognozę rocznych wyników, informuje Reuters.

Po dziewięciu miesiącach sprzedaż Nestle była o 2,1 proc. niższa niż rok wcześniej. Wyniosła 64,9 mld CHF wobec oczekiwanych przez rynek 65,9 mld CHF. Szwajcarski koncern zanotował w omawianym okresie organiczny wzrost, skorygowany o wahania kursów walut, przejęcia i sprzedaż aktywów, wynoszący 4,2 proc. Na koniec pierwszego półrocza było to 4,5 proc. Celem na 2015 rok było 5,0 proc. Nestle obniżyło jednak prognozę do ok. 4,5 proc., czyli poniżej długoterminowego celu, wynoszącego 5-6 proc.

- Osłabienie to skutek polityki cenowej, bo Nestle wydaje się nie realizować jej tak, jak można oczekiwać – uważają analitycy Barclays wskazując, że widać to szczególnie w  Azji, Oceanii i Australii, gdzie sprzedaż spadła w trzecim kwartale.

Prezes Paul Bulcke zwrócił uwagę, że po dobrym półroczu Nestle zanotowało gorszy okres, na co wpływ miały wyjątkowe wydarzenia w Indiach, gdzie spółka musiała wycofać z rynku kluski Maggi, a także polityka rabatowa  Nestle Skin Health w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / Nestle tnie roczną prognozę