Czytasz dzięki

Netbox więcej wrzuci w kartony

opublikowano: 12-08-2020, 22:00

Producent opakowań rozbuduje zakład w Czachorowie. To siedemnasta firma, która w tym roku zdecydowała się na zwolnienie z CIT w wałbrzyskiej strefie.

Kolejna decyzja w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE): Netbox, polska firma działa- producent jąca od 25 lat, rozbuduje zakład w Czachorowie w gminie Gostyń (województwo wielkopolskie). Zainwestuje 100 mln zł.

— To kolejna firma z szeroko rozumianej branży spożywczej, która inwestuje w strefie. Zapowiada, że zwiększy zatrudnienie o 20 osób. Dziś przedsiębiorców nie obowiązują deklaracje dotyczące liczby miejsc pracy, więc te wartości są zwykle zaniżane. Najważniejsze, że wraz z otrzymaniem decyzji o wsparciu zobowiązują się do utrzymania dotychczasowego zatrudnienia. W przypadku Netboksa to 430 osób — mówi Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE.

To trzecia decyzja wydana przez zarząd wałbrzyskiej strefy w drugim półroczu, poprzednie otrzymały Oxygen Development Europe Poland, kosmetyków, i Caffedelmondo, producent kawy. Pierwsza z firm rozbudowuje zakład w Wałbrzychu. Wyda 51,4 mln zł i zatrudni 50 osób. Drugi przedsiębiorca wyda niemal 1,5 mln zł.

— Firma wybuduje palarnię kawy w Nysie, to dla niej nowa działalność — mówi Krzysztof Drynda.

W toku jest sporo nowych projektów we wszystkich województwachzarządzanych przez strefę: opolskim, dolnośląskim i wielkopolskim.

— Nadal przeważa branża spożywcza. Drugie półrocze może być pod względem liczby i wartości projektów równie dobre jak pierwsze, a cały rok na pewno będzie lepszy niż poprzedni — mówi wiceprezes WSSE.

W pierwszym półroczu strefa wydała 14 decyzji, w których firmy zadeklarowały prawie 860 mln zł nakładów. Na inwestycje zdecydowały się m.in. Garmin, producent komputerów samochodowych (180 mln zł), Cargill (150 mln zł), Polipak (65 mln zł), Signature Flatbreads (50 mln zł) i Rawag (41 mln zł). W 2019 r. wałbrzyska strefa wydała 19 decyzji, a firmy obiecały niecałe 1,3 mld zł inwestycji i stworzenie 295 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane