Netflix czuje już oddech Apple'a

ŁO
opublikowano: 14-02-2019, 10:31

Popularne serwisy oferujące seriale i filmy w streamingu czują już na plecach oddech producenta iPhone’ów. Apple potrzebuje tego typu usług jak nigdy.

- Apple planuje zaprezentować w przyszłym miesiącu oferty subskrypcji materiałów wideo i newsów, pierwsze tak duże nowe usługi cyfrowe od 2015 r. - informuje agencja Bloomberg, która powołuje się na swoich informatorów.  

Zobacz więcej

Apple Store

Bloomberg

Obie usługi pokazane zostaną podczas jednego wydarzenia, zaplanowanego na 25 marca. Apple zadbał o oprawę, bo w premierze wezmą udział gwiazdy Hollywood, w tym Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jennifer Garner i reżyser JJ Abrams. 

Serwis zaoferuje seriale i filmy wyprodukowane przez Apple, ale także przejęte od innych producentów. Usługa ma być rywalem m.in. Netfliksa i Amazon Prime, natomiast płatna wersja ma ruszyć latem.  Z kolei oferta premium dotycząca subskrypcji czasopism będzie zintegrowana z aplikacją Apple News. Spółka poszukuje nowych źródeł dochodów z powodu malejącej sprzedaży iPhone’ów.  

Netflix powinien łapać każdą chwilę, bo niedługo czasy mogą się zmienić i popularnemu serwisowi streamingowemu będzie ciężko, a wyniki spółki pokazują, że teraz jest wybornie i przybywa widzów. Nie tylko Apple ostrzy sobie zęby na kawałek tego rynku.

Bob Iger, prezes koncernu Disney zapowiedział w rozmowie z akcjonariuszami, że nowa usługa nazywana Disney+ będzie oferowała nie tylko własne produkcje amerykańskiego giganta, ale także seriale i filmy produkowane przez inne firmy, czyli menu będzie szerokie i bogate.

6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy