Netflix ma już ponad 200 mln subskrybentów

opublikowano: 20-01-2021, 06:46

Netflix pozyskał w ostatnim kwartalne więcej subskrybentów niż oczekiwano. Pochwalił się także, że nie musi już więcej pożyczać pieniędzy na rozwój.

W czwartym kwartale amerykański serwis streamingowy pozyskał 8,51 mln subskrybentów. To więcej niż oczekiwano. Sam Netflix liczył na trochę ponad 6 mln. Uwięzienie ludzi w domach przez pandemię spowodowało, że w całym roku serwis pozyskał rekordowe 36,6 mln nowych użytkowników. Liczba subskrybentów serwisu przekroczyła 200 mln na całym świecie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Drugim kamieniem milowym, którym pochwalił się Netflix jest osiągnięcie cash flow pozwalającego na rezygnację z finansowania wzrostu długiem. Serwis poinformował, że ma 8,2 mld USD gotówki i otwarte linie kredytowe. Pierwszy raz od ponad dekady rozważa buyback. Akcje spółki drożały ponad 10 proc. w handlu posesyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane