Netflix rozczarował, akcje taniały dwucyfrowo

opublikowano: 21-04-2021, 06:53

Serwis streamingowy zdobył w pierwszym kwartale dużo mniej subskrybentów niż oczekiwano, co rozczarowało inwestorów, donosi Reuters.

Netflix pozyskała 3,98 mln subskrybentów w pierwszym kwartale. To 2,27 mln mniej niż średnio oczekiwał rynek. Co gorsza, amerykańska spółka spodziewa się w obecnym kwartale zdobyć tylko 1 mln subskrybentów, czyli czterokrotnie mniej niż przewidywali analitycy. W reakcji cena akcji Netflixa spadała w handlu międzysesyjnym nawet o 11 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Spółka tłumaczy, że w okresie pandemii spadło tempo produkcji programów telewizyjnych i filmów. Spodziewa się wyraźnego wzrostu liczby subskrybentów w drugiej połowie roku, kiedy wprowadzi do oferty nowe seriale i filmy.

Netflix miał na koniec marca 207,6 mln subskrybentów na świecie. W minionym kwartale podwyższył abonament w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Argentynie i Japonii. Jego udział w rynku USA spadł w pierwszym kwartale do 8,5 proc. z 16,2 proc. rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane