Netmedia i IAP rzucają rękawicę Mennicy

DI
opublikowano: 02-01-2009, 14:54

Własna mennica, certyfikaty inwestycje na  metale szlachetne i portal dla Polonii - oto plany firmy, która w tym roku chce wejść na GPW.

Własna mennica, certyfikaty inwestycje na metale szlachetne i portal dla Polonii - oto plany firmy, która w tym roku chce wejść na GPW.  Trzeba skończyć z monopolem na bicie monet - przekonują właściciele Inwestycji Alternatywnych Profit (IAP) i Emonet.pl, którzy za kilka tygodni połączą siły. O planie fuzji IAP i spółki należącej do giełdowych Netmediów pisaliśmy kilka tygodni temu. Wówczas transakcja była anonsowana jako połączenie numeru dwa i trzy na rynku numizmatów i metali szlachetnych. Dziś akcjonariusze firm na łamach "PB" ujawniają dużo poważniejszy plan. - Chcemy zbudować mennicę i bić monety. W Polsce jest tylko jedna, podczas gdy w Niemczech kilkanaście. Nie ma powodu, by u nas był monopol - mówi Mirosław Mejer, prezes i większościowy akcjonariusz IAP. © ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Netmedia i IAP rzucają rękawicę Mennicy