Neutralne nastroje na Wall Street

PAL, MarketWatch, Bloomberg
opublikowano: 08-03-2011, 13:39

We wtorkowym handlu elektronicznym w USA widać przewagę popytu. Trzy godziny przed dzwonkiem futuresy na główne indeksy rosły o 0,3-0,4 proc. Im bliżej otwarcia, tym bardziej wykresy głównych indeksów zbliżają się do kreski.

Pustka w kalendarzu makro pozwala jednak przypuszczać, że nastroje handlujących na dzisiejszej sesji nie będą należały do najbardziej zmiennych. Nastroje popytowe wspiera też sytuacja na rynku ropy.
Cena ropy spadła z 29-miesięcznego szczytu, po raz pierwszy od 3 dni, a kolejne doniesienia z Kuwejtu pozwalają przypuszczać, że w najbliższych dniach nie będzie powodu do jej windowania. We wtorek za baryłkę surowca w kontraktach na kwiecień płacono na NYME po 105,26 USD.

Jedyną publikacją zapowiedzianą na dziś będą dane o budżecie rządowym USA po lutym zapowiedziane na dwie godziny przed dzwonkiem. W tej sytuacji uwaga inwestorów skupia się na informacjach napływających ze spółek.

W handlu przedsesyjnym drożeją o 0,8 proc. akcje Boeinga. To skutek zamówienia z Hong Kong Airlines. Zniżkuje kurs Urban Outfitters. Sieć sklepów odzieżowych ogłosiła wyniki znacznie słabsze od oczekiwań rynku. Wyniki lepsze od oczekiwań rynku podał dziś Broadsoft, producent oprogramowania dla telekomunikacji. Warto obserwować kurs spółki po dzwonku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Neutralne nastroje na Wall Street