Neutralne nastroje przed dzwonkiem w USA

PAL, MW, Bloomberg
17-05-2010, 14:56

Na ponad godzinę przed rozpoczęciem sesji na parkietach USA futuresy na główne indeksy lekko rosły (DJI-Futures +0,1 proc., S&P-Futures +0,22 proc., Nasdaq-Futures + 0,23 proc.). Publikacja indeksu NY Empire State zwarzyła nastroje i handel elektroniczny zgodnie zszedł o 0,35 proc. pod kreskę. Teraz kontrakty próbują się podźwignąć.

Pierwsza z publikacji zapowiedzianych na dziś, indeks NY Empire State, okazała się gorsza od prognoz. Indeks, który obrazuje aktywność przemysłu przetwórczego w regionie Nowego Jorku, spadł w maju do 19,1 pkt. – podał nowojorski zarząd Rezerwy Federalnej w komunikacie. To wynik znacznie gorszy od prognoz; analitycy spodziewali się średnio wartości indeksu wynoszącej ok. 30 pkt. W kwietniu wskaźnik wyniósł 31,9 pkt. Tylko 19,1 pkt oznacza spowolnienie aktywności wytwórczej w maju.

Na tym jednak nie koniec publikacji makro. Na pół godziny przed dzwonkiem poznamy napływ kapitałów długoterminowych w marcu, zaś o godzinie 19. czasu polskiego poznamy indeks rynku nieruchomości (NAHB) w maju.

Inwestorzy czekali dziś na wyniki spółki Lowe’s. Doczekali się – firma poinformowała o zwiększeniu kwartalnego zysku netto do 489 mln USD, czyli 34 centami na akcję, z 476 mln USD, czyli 32 centami na papier przed rokiem. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 31 centów na akcję. Sprzedaż spółki wzrosła o 4,7 proc., do 12,4 mld USD. Jednocześnie firma opublikowała prognozę zysku na II kwartał – ma się on zmieścić w przedziale 57-59 centów na akcję. Analitycy z Wall Street spodziewali się prognozy 61 centów na walor. Z tego powodu kurs Lowe’s zniżkuje w handlu elektronicznym o ponad 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Neutralne nastroje przed dzwonkiem w USA