Neutralny początek handlu w USA

APL
opublikowano: 23-02-2010, 15:55

Początek wtorkowej sesji na Wall Street nie wskazuje, w jakim kierunku podążą dziś indeksy. Bykom może sprzyjać opublikowany niedawno indeks S&P/Case-Shiller. Wiele zależeć będzie od odczytu indeksu zaufania konsumentów.

Indeks obrazujący zmiany cen domów w obszarach metropolitalnych w USA wyniósł w grudniu -2,4 proc. Analitycy oczekiwali zniżki o 3 proc. Dane są nieco lepsze od prognoz i mogą podnieść nieco na duchu inwestujących za Oceanem.

Na rynek napłynęło też kilka raportów finansowych, które mogą skłonić inwestorów do zakupów.

Sieć dyskontowa Target poinformowała o 54-proc. zwiększeniu zysku w IV kwartale. Zysk netto wzrósł do 936 mln USD, czyli 1,24 USD na akcję, z 609 mln USD, a zatem 81 centów na papier w analogicznym okresie ub.r. Sprzedaż w minionym kwartale wzrosła o 3,7 proc., do 19,7 mld USD. Wyniki spółki przekroczyły oczekiwania analityków, którzy spodziewali się zyku netto w wysokości 1,16 USD na papier.

Analityków – a zatem i inwestorów – zaskoczyła pozytywnie wiadomość z Sears Holdings. Spółka wchodząca w skład indeksu Nasdaq poinformowała o 430 mln USD zysku za IV kwartał, czyli 3,74 USD na papier, w porównaniu z 190 mln USD zysku po IV kwartale rok wcześniej.

Home Depot po raz pierwszy zapowiedział wypłatę dywidendy – po tym, jak spółka po raz pierwszy od 2006 r. pochwaliła się wynikami lepszymi niż przypuszczali analitycy.

Wyniki finansowe ma podać Macy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: APL

Polecane