Nextbike ma nowego prezesa

AR
opublikowano: 25-06-2018, 16:01
aktualizacja: 25-06-2018, 16:05

Robert Lech został nowym prezesem Nextbike Polska – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Rada nadzorcza największego operatora rowerów miejskich w Polsce wybrała nowego prezesa. Robert Lech zastąpi Tomasza Wojtkiewicza, który zrezygnował z funkcji pod koniec maja.

Robert Lech, nowy prezes Nextbike Polska
Zobacz więcej

Robert Lech, nowy prezes Nextbike Polska Fot. Nextbike

„Robert Lech ma bogate doświadczenie zawodowe, w szczególności w obszarze zarządzania biznesem na styku b2b i b2c” – informuje spółka w komunikacie prasowym. 

Nowy prezes Nextbike Polska przez ostatnie 16 lat stał na czele Sodexo Benefits and Rewards Services Polska.

Nextbike Polska jest operatorem rowerów miejskich w kilkunastu dużych miastach Polski m.in. Warszawie. Niedawno spółka uruchomiła podobny system w fińskim mieście Turek. W ubiegłum roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. 

–  Bardzo się cieszę, że będę mógł dalej rozwijać biznes, który ma już zbudowane solidne podstawy. Do moich pierwszych zadań należeć będzie wdrożenie szeregu rozwiązań poprawiających skuteczność operacyjną spółki – od etapu ofertowania, przez przygotowanie techniczne, po dostarczenie i bieżącą obsługę systemów rowerowych. Priorytetem jest także intensyfikacja współpracy z partnerami z sektora prywatnego. Myślę, że jest w tym zakresie spory potencjał, który nie był dotychczas w pełni wykorzystany. Wreszcie – po wygraniu przez Nextbike Polska pierwszego zagranicznego przetargu zamierzamy śmielej iść za ciosem w obszarze ekspansji zagranicznej. Przede mną i zespołem dużo wyzwań, ale wierzę w potencjał tego rynku i tej spółki, która ma szansę w niedługim czasie osiągnąć kolejny pułap w swoim rozwoju, zwiększając skalę działalności i osiągane wyniki  – mówi Robert Lech.

Tomasz Wojtkiewicz ogłosił swoje odejście ze spółki niespodziewanie pod koniec maja, tuż przed rozstrzygnięciem dwóch ważnych dla spółki przetargów (na systemy bikesharingu w Trójmieście i Łodzi). Jako powód podał potrzebę nowych wyzwań. Funkcję prezesa pełnił tam 6,5 roku.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nextbike ma nowego prezesa