Nextbike ogłosił zwycięstwo w Trójmieście

opublikowano: 03-06-2018, 22:00

Największy polski operator bikesharingu dołączy do portfolio pomorskie gminy.

NB Tricity, spółka należąca do Nextbike Polska, dostarczy rozwiązania i sprzęt, a następnie uruchomi i przez sześć i pół roku będzie prowadzić największy w Polsce system roweru publicznego — poinformowała spółka w komunikacie.

Mevo, czyli trójmiejski rower aglomeracyjny, połączy aż 14 pomorskich gmin. Wartość oferty NB Tricity to 40,3 mln zł brutto — tyle gminy zapłacą za uruchomienie systemu. Pozostałe spółki, które starały się o zamówienie, proponowały rozwiązania za 76,7 mln zł (konsorcjumBikeU i Homeport Praga) oraz 32,56 mln zł (konsorcjum trzech irlandzkich firm). Irlandzki konkurent chciał włączyć do floty tylko część e-rowerów. Nextbike, podobnie jak BikeU, jego największy rywal, zaproponował flotę, która w 100 proc. składa się z rowerów z napędem elektrycznym. Spółka zobowiązała się uruchomić 4080 jednośladówdo 1 marca 2019 r. (w pierwszym etapie dostarczy 1224 rowery).

— Jestem przekonana, że rowery Nextbike Polska będą cieszyły się w Trójmieście i okolicznych gminach ogromną popularnością, podobnie jak jest w innych naszych systemach w Polsce i za granicą — mówi Małgorzata Dzięcioł, członek zarządu Nextbike Polska.

Nb Tricity zostanie operatorem, jeśli pozostali wykonawcy nie oprotestują wyników przetargu i nie wniosą odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, a w tego typu zamówieniach branża często korzysta z tej możliwości. Na razie nie komentujemy wyników przetargu i nie ujawniamy dalszych planów — mówią przedstawiciele BikeU. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy