NFC 2.0 w T-Mobile

opublikowano: 25-02-2014, 00:00

Na początku lata operator wystartuje z projektem bankowym wspólnie z Aliorem — „pierwszym takim w Europie”.

W ciągu najbliższych tygodni T-Mobile udostępni nową aplikację do zbliżeniowych płatności mobilnych. Jak mówi Miroslav Rakovski, szef operatora, będzie to NFC 2.0 i jego funkcjonalność będzie znacznie szersza, wykraczające poza płatności. Prezes jest przekonany, że NFC, na który firma postawiła ponad rok temu, jest kierunkiem, w którym będzie podążał cały rynek, aczkolwiek będzie to długi proces. Na razie poziom wykorzystania aplikacji MyWallet T-Mobile jest niewielki.

Zobacz więcej

INNOWACYJNA POLSKA: Za granicą duże zdziwienie budzi to, że u nas nie ma problemu z płatnościami komórką — mówi Miroslav Rakovski, szef polskiego T-Mobile. [FOT. WM]

Przedstawiciele firmy podają, że ściągnęło ją ponad 30 tys. osób, ale aktywnych użytkowników jest 3 tys. Niemniej bardzo szybko rośnie sprzedaż telefonów z NFC, których dotychczas telekom sprzedałkilkaset tysięcy. W tym roku na rynek trafi około pół miliona takich komórek.

— LTE wystartowało w 2011 r. i dzisiaj jest dostępne w kilku milionach telefonów w Europie. Wykorzystanie bluetootha też na początku było niskie. Na starcie naszej aplikacji MyWallet jesienią 2012 r. powiedziałem, że za 5-6 lat nie będzie kart bankowych. Wprowadzenie NFC spowodowało rewolucję w myśleniuludzi w Polsce — mówi Miroslav Rakovski.

Zapowiada, że oprócz nowej aplikacji wkrótce pokaże projekt telekomunikacyjno-bankowy „pierwszy taki w Europie”. Chodzi o sojusz z Aliorem, podpisany w ubiegłym roku. Start projektu planowany jest na drugą połowę II kwartału tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu