NFOŚ nie odpowie na wezwanie do sprzedaży akcji BOŚ

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-09-2005, 17:53

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚ) nie odpowie na wezwanie SEB do sprzedaży akcji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) - poinformował PAP w poniedziałek prezes NFOŚ Jan Hawrylewicz.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚ) nie odpowie na wezwanie SEB do sprzedaży akcji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) - poinformował PAP w poniedziałek prezes NFOŚ Jan Hawrylewicz.

"Nie odpowiemy na wezwanie jako Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Zarząd podjął decyzję w tej sprawie w ubiegłym tygodniu" - powiedział PAP Hawrylewicz.

Grupa SEB (Skandinaviska Enskilden Banken AB), właściciel 47,31 proc. akcji BOŚ, ogłosił 11 września wezwanie na 52,69 proc. akcji banku. NFOŚ ma 44,35 proc. akcji banku, a właścicielami pozostałych są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i akcjonariusze indywidualni.

SEB chce zapłacić po 73 zł za akcję BOŚ. Zapisy w wezwaniu rozpoczęły się 19 września, a zakończą się 14 października.

Wzywający chce osiągnąć w wyniku wezwania 100 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA BOŚ. SEB zadeklarował, że nie wycofa akcji BOŚ z warszawskiej giełdy, a według uzgodnień z Komisją Nadzoru Bankowego długoterminowo do 25 proc. akcji banku ma znajdować się w wolnym obrocie.

W połowie września minister środowiska Tomasz Podgajniak powiedział PAP, że nie wyrazi zgody na sprzedaż akcji przez fundusze ochrony środowiska. Zaznaczył, że nie było takiego wniosku ze strony funduszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NFOŚ nie odpowie na wezwanie do sprzedaży akcji BOŚ