Nie będzie odbierania przywilejów emerytalnych w Policji

RMF FM
05-03-2009, 18:24

Kto już pracuje w policji, nie straci przywilejów emerytalnych. Jak dowiedziało się radio RMF FM resort Grzegorza Schetyny łagodzi reformę emerytalną służb mundurowych. Jutro Schetyna, wspólnie z odpowiedzialnym za policję zastępcą Adamem Rapackim, ma ogłosić zmiany na  specjalnej konferencji prasowej. 

Każdy policjant, niezależnie jak długo nosi mundur, będzie mógł wybrać: nowe, czy stare zasady emerytalne. Skusić się wizją dużo wyższej emerytury i pracować 25 lat, jak przewiduje reforma, czy też utrzymać dotychczasowe przywileje i przejść na emeryturę po 15 latach.

O takie właśnie rozwiązanie chodziło związkom zawodowym. Tego od Grzegorza Schetyny chciał, grożąc dymisją, wiceminister Rapacki oraz szef policji strasząc falą odejść policjantów. Jest cos takiego jak prawa nabyte. Jeżeli osoba się przyjęła na starych warunkach, powinna mieć możliwość wyboru - mówił szef policjantów.
 
Policjanci zachowają więc przywileje. Nowe zasady – 25 lat pracy i granica wieku przejścia na emeryturę 55 lat, obejmie osoby, które wstąpią do policji dopiero po 1.01.2010 roku, bo dopiero wtedy ma zacząć obowiązywać nowa ustawa. To ma uspokoić nastroje w policji. Pojawiają się takie założenia i taki konsensus, który będzie satysfakcjonujący dla wszystkich stron - powiedział Adam Rapacki.
 
W piątek nowe propozycje mają poznać związki zawodowe.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emerytury / Nie będzie odbierania przywilejów emerytalnych w Policji