Nie będzie ugody Qumaka ws. ISOK

opublikowano: 06-09-2018, 15:13

Ugoda między Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, a spółką Qumak ws. projektu Informatycznego Systemu Osłony Kraju (ISOK) nie zostanie podpisana - wynika z planu naprawczego projektu ISOK. Rośnie ryzyko zwrotu do UE ponad 200 mln zł dotacji.

Wody Polskie, nie podpiszą z Qumakiem ugody, której treść została uzgodniona 29 grudnia ubiegłego roku ws. projektu ISOK.  Ugoda nie jest to możliwa z powodu upływu czasu od momentu uzgodnienia jej treści oraz z uwagi na fakt, że zmienia ona treść umowy, podpisanej w wyniku rozstrzygnięcia przetargu. Treść ugody zakładała m.in. ukończenie przez Qumaka systemu za wynagrodzenie w wysokości 28 mln zł. 

Qumak w komunikacie podał, że Wody Polskie wyraziły potrzebę zakończenia sporu, nie przedstawiły jednak propozycji jego zakończenia.

"Zarząd spółki(...) może spodziewać się iż zakończenie sporu nastąpi w drodze negocjacji ugody w wersji tylko finansowej, w wyniku rozliczenia wzajemnych roszczeń" - czytamy.

Wody Polskie jednocześnie zdecydowały się na rozstrzygniecie przetargu na dokończenie systemu. Ostatnio zostały zaktualizowany SIWZ, a termin otwarcia ofert, który był przekładany do tej pory 25-krotnie, został wyznaczony na 12 września.

Na łamach „PB” już kilkukrotnie sygnalizowaliśmy ogromne problemy związane z ukończeniem Informatycznego Systemu Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK), na który Polska otrzymała 232 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG). Dokładnie chodzi o jego część — system informatyczny.

Ostatnio sprawą systemu ISOK postanowiło przyjrzeć się CBA.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu