Nie było chętnych na białostocki Polmozbyt

DI
opublikowano: 22-02-2010, 16:26

Jak poinformował w komunikacie Resort Skarbu odbędzie się zaplanowana na środę aukcja należących do MSP udziałów spółki Polmozbyt w Białymstoku, działającej w branży motoryzacyjnej. Powodem odstąpienia od przetargu okazał się brak jakichkolwiek ofert kupna.

Wadium upoważniające do udziału w aukcji wynosiło ponad 1 mln 114 tys. zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej. Skarb Państwa posiada 100 proc. udziałów w tej spółce.

Polmozbyt w Białymstoku zajmuje się m.in. sprzedażą hurtową i detaliczną samochodów osobowych, a także części i akcesoriów do samochodów, motocykli, skuterów oraz ich naprawą i konserwacją.

Strategia rozwoju spółki przewiduje m.in. wprowadzenie nowych marek samochodów do sprzedaży, rozbudowę i unowocześnienie salonu sprzedaży aut, budowę nowej stacji obsługi pojazdów, a także unowocześnienie zaplecza technicznego serwisu.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane