Nie doszło do manipulacji kursem Lotosu

KZ
opublikowano: 26-11-2008, 10:29

Komisja Nadzoru Finansowego nie stwierdziła, by rekomendacja UniCredit CA IB posłużyła do manipulowania kursem paliwowej spółki. Ale to nie kończy sprawy, bo wobec UniCredit CA IB wszczęto postępowanie w innej sprawie.

Komisja ustaliła już strony transakcji akcjami Grupy Lotos w trakcie kilku sesji na GPW. Nie stwierdzono, żeby doszło do manipulacji kursem spółki, nie doszło również w ostatnich dniach do istotnych zmian w strukturze akcjonariatu firmy.

Jak podano w komunikacie, dotychczasowe ustalenia komisji pozwoliły natomiast na wszczęcie postępowania wobec podmiotu, który sporządził rekomendację. Sprawdzane jest, czy analityk dochował należytej staranności, zapewnił rzetelność sporządzanej rekomendacji oraz czy ujawnił ewentualny konflikt interesów. W toku postępowania KNF zamierza zapoznać się z m.in. z wyjaśnieniami przedstawiciel UniCredit CA IB, stanowiskiem zarządu Grupy Lotos, opinią biegłego oraz wyjaśnieniami innych firm inwestycyjnych, które sporządzały rekomendacje dotyczące Grupy Lotos. Urząd KNF będzie też korzystać m.in. z pomocy nadzoru finansowego Węgier. Jak podkreśla komisja, ze względu na wymogi kodeksu postępowania administracyjnego, podobne postępowania trwają zwykle kilka miesięcy. Jeśli doprowadzą do udowodnienia złamania przepisów ustawu, KNF może w drodze decyzji administracyjnej nałożyć karę pieniężną do wysokości 1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Nie doszło do manipulacji kursem Lotosu