Nie ma suszy rolniczej

PAP
aktualizacja: 08-08-2017, 14:07

Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) w Puławach nie stwierdził w ostatnim okresie w naszym kraju występowania suszy rolniczej. Dotyczy to wszystkich monitorowanych upraw m.in. zbóż, warzyw czy drzew owocowych.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

"W ósmym okresie raportowania tj. od 1 czerwca do 31 lipca 2017 roku, nie stwierdzamy wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski" - czytamy w ostatnim komunikacie IUNG.

W trzeciej dekadzie lipca odnotowano prawie w całej Polsce bardzo obfite opady atmosferyczne z wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju. Opady wystąpiły też na terenach, gdzie wcześniej występowały największe niedobory wody. Sprawiły, że deficyt wody w tych obszarach dla wielu upraw został w znacznej mierze zmniejszony na tyle, że susza na tym terenie nie jest już notowana.

Najmniej wilgotna jest gleba na Wyżynie Małopolskiej oraz w zachodniej części Kotliny Sandomierskiej. Najbardziej mokro jest natomiast w północnej części kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / Nie ma suszy rolniczej