Nie rób selfie na polu tulipanów

opublikowano: 24-04-2019, 22:00

Ogromne pola tulipanów w Holandii są zagrożone przez… inwazję turystów, którzy nie mogą się oprzeć pokusie robienia selfie.

Sadownicy z południowo-zachodniej Holandii, regionu słynącego z upraw tych kwiatów, mają dość — wynika z artykułu opublikowanego przez „The Guradian”. Na polach pojawią się barierki i znaki informacyjne, które mają powstrzymać amatorów autoportretów robionych za pomocą aparatów w smartfonach. Turyści coraz częściej zadeptują uprawy.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

— Oni są tacy nieostrożni — narzeka Simon Pennings, który prowadzi uprawy kwiatów w okolicach miasta Noordwijkerhout.

Na swoim polu postawił tabliczkę z napisem: „Ciesz się kwiatami, szanuj to, co jest naszą dumą”.

— Odwiedzają nas duże grupy ludzi, co jest dla nas bardzo miłe i dostarcza nam rozrywki, problem w tym, że oni wszystko depczą. To przykre, bo dla nas oznacza to dotkliwe straty. W ubiegłym roku szkody na mojej parceli wyceniłem na 10 tys. EUR. Wszystko było zadeptane… a oni i tak nie mogli się powstrzymać przed robieniem tych selfie — mówi Simon Pennings.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy