Nie rób zebrań w poniedziałki

opublikowano: 01-04-2019, 22:00

YouCanBookMe, brytyjska firma oferująca aplikację do planowania czasu, radzi, kiedy i jak najlepiej zorganizować firmowe zebranie - napisał portal „CNBC”.

Z pewnością nie chcesz robić tego w poniedziałek rano, nawet jeśli niektóre badania naukowe wskazują, że wtedy jesteśmy najbardziej wydajni. Natomiast pewien dzień tygodnia, a także pewna konkretna godzina wydają się wręcz idealne, aby zmotywować pracowników do aktywnego udziału w firmowej burzy mózgów czy prezentacji na temat strategii spółki.

Aby to sprawdzić, firma przeanalizowała odpowiedzi na zaproszenia na 530 tys. spotkań od 2 mln osób. Najbardziej optymalny moment na zebranie to… wtorek, godz. 14:30. Jeśli nie masz możliwości zaplanować zebrania na ten dzień, próbuj zawsze wczesnym popołudniem i zawsze w środku tygodnia. Eksperci dają też rady na temat tego, jak powinno wyglądać idealne zebranie. „Zachowaj zasadę 45 minut, nie przedłużaj spotkania”, „zacznij od celu, zakończ zadaniem” - to tylko niektóre. Wychodząc z zebrania, każdy jego uczestnik powinien wiedzieć, jakie ma przed sobą wymagania i czuć się zmobilizowany do działania. Dlaczego nie poniedziałek rano? To czas, kiedy często wielu pracowników po prostu i tak jest poza biurem, na spotkaniach z klientami lub kontrahentami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy