Czytasz dzięki

Nie trzeba iść do KRS, wystarczy do banku

SW
opublikowano: 30-07-2012, 00:00

PKO BP umożliwia MSP przygotowanie odpisu z KRS przez stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości.

Klienci PKO BP z segmentu MSP nie muszą już składać w banku odpisu KRS wydanego bezpośrednio przez Centralną Informację KRS. Dokument mogą sobie przygotować sami, korzystając ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wydruki bank traktuje na równi z wyciągami z KRS wydawanymi dotychczas przez odpowiedni urząd i mają one status prawnytzw. autoryzowanej kopii. Wprowadzenie udogodnienia umożliwiło uruchomienie przez Ministerstwo Sprawiedliwości internetowej usługi pozwalającej na pobranie wydruku komputerowego, zawierającego aktualne informacje o podmiotach wpisanych do KRS.

Agnieszka Wardak, dyrektor Departamentu Klientów MSP w PKO BP, zaznacza, że bank obsługuje największą liczbę MSP i zależy mu na eliminacji barier administracyjnych i upraszczaniu procesów ich obsługi. W ubiegłym roku podobne udogodnienia przygotował dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

W przypadkutych klientów bank także odstąpił od konieczności pobierania od nich dodatkowych zaświadczeń. Informacje o działalności gospodarczej z ogólnodostępnej bazy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) pozyskują doradcy.

Dodatkowo w sytuacji, gdy dane zawarte w CEIDG zawierają także informację o numerze NIP oraz REGON, klient zwolniony jest z dostarczania do banku dodatkowych zaświadczeń. W związku z tym praktycznie istnieje możliwość założenia rachunku firmowego jedynie z dokumentem tożsamości właściciela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane