Nie tylko apartamenty wakacyjne

Marta Sieliwierstow
opublikowano: 02-03-2010, 00:00

Budowa hotelu w Świnoujściu i drugi etap inwestycji Bukowa Góra w Wiśle — to niektóre plany duńskiego inwestora Kristensen Group na 2010 r.

Budowa hotelu w Świnoujściu i drugi etap inwestycji Bukowa Góra w Wiśle — to niektóre plany duńskiego inwestora Kristensen Group na 2010 r.

Deweloper, specjalizujący się w budowie apartamentów wakacyjnych, jeszcze w tym roku rozpocznie prace przygotowujące teren nad morzem pod budowę swojego pierwszego hotelu w Polsce.

— Czekamy tylko na zatwierdzenie planu zagospodarowania przestrzennego całej nadmorskiej dzielnicy, w którym uwzględniony będzie nasz hotel. Prowadzimy już rozmowy z dwoma potencjalnymi operatorami hotelowymi i z generalnymi wykonawcami. Mamy także zapewnione finansowanie inwestycji — informuje Jacek Twardowski, dyrektor handlowy Kristensen Group.

Nad morzem i w górach

Hotel powstanie obok wybudowanych przez tego samego dewelopera apartamentowców Baltic Park. W sąsiedztwie znajdzie się też kolejny budynek z prawie 150 mieszkaniami i kompleks rekreacyjny z basenami, salami fitness, kinem, kasynem i centrum medycznym. Całość będzie miała 21 tys. mkw., z czego 3,3 tys. mkw. zajmie hotel. Szacowana wartość inwestycji to 180 mln zł.

Z kolei w Wiśle w ramach drugiego etapu inwestycji Apartamenty Bukowa Góra w ciągu półtora roku przybędzie 75 apartamentów o powierzchni od 30 do ponad 130 mkw. Są już wszystkie wymagane zgody na rozpoczęcie budowy. Trwają negocjacje dotyczące jej finansowania.

Zadbaj o pracowników

Kristensen Group na 2010 r. przygotował też ofertę dla firm. Te, które kupią minimum cztery apartamenty w Karpaczu przy ul. Komuny Paryskiej, zapłacą za nie 2,2 zamiast 2,7 mln zł. Deweloper wybuduje 32 domy, w których będą po dwa samodzielne mieszkania, w tym jedno dwupoziomowe. Powierzchnia — od 62 do 78 mkw. Kupując pakiet apartamentów wakacyjnych (nazwany przez inwestora 4Teams), firmy będą mogły wybierać lokale w różnych miejscach, np. jeden w górach, trzy nad morzem, a wtedy ceny będą indywidualnie ustalane.

— W Polsce jest wiele niszczejących zakładowych ośrodków wczasowych. Niewiele przedsiębiorstw stać na zakup 10 ha działki, wybudowanie na niej hotelu czy domków, a potem ich utrzymywanie. Ale cztery apartamenty dla pracowników to już co innego — przekonuje Jacek Twardowski.

Inwestor zapowiada, że jeśli propozycja 4Teams wzbudzi zainteresowanie, to zacznie szukać ośrodków pracowniczych, które można wykupić, wyburzyć, a na działkach zbudować nowoczesne apartamenty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu