Nie zwlekaj z wyrobieniem paszportu

AJ
opublikowano: 07-06-2010, 18:12

Mikro, małe i średnie firmy mają już tylko półtora tygodnia na zdobycie paszportu do eksportu. 18 czerwca upływa termin składania wniosków!

Firmy zainteresowane dotacjami na promocję i rozwój eksportu, które jeszcze nie złożyły wniosków muszą się spieszyć. 18 czerwca 2010 r. upływa termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jest o co walczyć. Każda firma może dostać do 210 tys. zł dofinansowania.
Dotacje przydzielane są dwuetapowo. Najpierw przedsiębiorstwo musi przygotowuje plan rozwoju eksportu, którego wykonanie zlecaja zewnętrznej firmie doradczej. Na ten cel może dostać do 10 tys. zł. W drugim etapie, po zrealizowaniu i rozliczeniu przygotowanego projektu, można otrzymać do 200 tys. zł na wdrożenie planu w życie. Dofinansowanie mogą dostać projekty realizowane oddzielnie w dwóch kolejnych etapach.
Na razie zainteresowanie konkursem, który trwa od 31 maja jest stosunkowo niewielkie.
Do 2 czerwca do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która prowadzi rekrutację wpłynęło 60 wniosków. 43 o dofinansowanie projektów, warte 429 tys. zł. i 17 w ramach etapu drugiego. Ich wartość sięgnęła 3,1 mln zł.
To zaledwie kropla w morzu, bo PARP ma do rozdysponowania aż 206 mln zł (odpowiednio 6 i 200 mln zł na etap pierwszy i drugi).

Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane