Niedźwiedzie nastroje w USA

PAL, MW
30-07-2010, 14:40

Ostatni dzień tygodnia zastaje inwestujących na parkietach USA w kiepskich nastrojach. Na ponad godzinę przed dzwonkiem kontrakty na główne indeksy zniżkowały o 0,3-0,4 proc. Podażowe nastroje dominowały również cały Stary Kontynent. Jako że nie widać specjalnych powodów do wielkiej wyprzedaży, można przypuszczać, że sentyment zostanie ustalony po publikacji danych makro.

Pierwsza publikacja już za nami – amerykański Produkt Krajowy Brutto w II kwartale br. wzrósł o 2,4 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu o 2,4-2,5 proc. Podane dane mają charakter wstępny, przed weryfikacją, ale już widać, że pogłębiły przecenę na rynkach akcji. Chwilę po publikacji futuresy na główne indeksy tracą już 0,6-0,7 proc.

W handlu przedsesyjnym rośnie kurs Merck. Akcje drożeją przed dzwonkiem o 0,9 proc. po publikacji wyników. Spółka podała w piątek, że w II kwartale jej zysk netto spadł o 51 proc., do 752,4 mln USD, tzn. 24 centów na akcję. Jednocześnie przychody wzrosły o 92 proc., do 11,35 mld USD, z 5,9 mld USD. Spółka podwyższyła też prognozy zysku na br. - z 3,29 USD na akcję do 3,39 USD na papier. Analitycy z Wall Street spodziewali się zysku na poziomie 3,37 USD na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Niedźwiedzie nastroje w USA