Czytasz dzięki

Niejednoznaczne nastroje przed sesją w USA

opublikowano: 08-04-2020, 14:05

Po zaskakująco słabej końcówce wtorkowej sesji na Wall Street, inwestorzy z niepokojem wyczekują na rozpoczęcie notowań na rynku kasowym w środę. Zachowanie kontraktów terminowych na indeksy wskazuje na niepewność wśród handlujących, którą potęgują spadki na części europejskich i azjatyckich parkietów.

Na około półtorej godziny przez pierwszym dzwonkiem na Wall Street futures na indeks DJ IA drożały o 0,80 proc. Kontrakty na wskaźnik S&P500 rosły o 0,71 proc., zaś na Nasdaq o 0,89 proc. W międzyczasie jednak zaliczały też spadki w czerwone regiony.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Rynek czuje się rozczarowany brakiem porozumienia ministrów finansów Unii Europejskiej odnośnie na kryzys wywołany pandemia koronawirusa. Doprowadziło to do wzrostu notowań dolara, siódmej w ciągu ośmiu ostatnich sesji przeceny euro i wzrostu rentowności niektórych obligacji, w tym włoskich.

Dodatkowo stronę podażową wspierają nowe prognozy dotyczące skali spadków w największych gospodarkach. Komisja Europejska ostrzegła, że PKB strefy euro może się skurczyć o 10 proc. Z kolei bank Goldman Sachs sugeruje, że japońska gospodarka odnotuje największy w historii spadek w drugim kwartale, rzędu 25 proc. w ujęciu annualizowanym.  Natomiast niemieckie instytuty badawcze spodziewają się aż 9,8 proc. spadku produkcji w drugim kwartale i 4,2 proc. spadku PKB w całym 2020 r. 

Wsparciem dla kupujących akcje może być drożejąca nieco ropa, co może pobudzać zainteresowanie udziałami koncernów paliwowo-energetycznych.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane