Niemcy nie chcą euro w Grecji

KŁ, FT.COM
opublikowano: 04-09-2012, 00:00

STREFA EURO

Tylko jedna czwarta Niemców uważa, że Grecja powinna zostać w strefie euro lub uzyskać większą pomoc od pozostałych państw unii walutowej, wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Financial Times”. Nastroje we Włoszech i w Hiszpanii są zdecydowanie bardziej przychylne Grecji.

Sondaż FT/Harris przeprowadzony na próbie 1000 osób z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii ukazuje znaczne różnice pomiędzy północą i południem, które szczególnie są widoczne w kontekście Grecji. Tylko 26 proc. Niemców wierzy, że Grecja „kiedykolwiek spłaci zobowiązania”, wobec 77 proc. Włochów i 57 proc. Hiszpanów.

Podobnie, niemal połowa Niemców uważa, że Grecja nigdy nie zreformuje gospodarki w wystarczającym stopniu, by uwolnić się od międzynarodowej pomocy, podczas gdy aż 88 proc. Włochów i 70 proc. Hiszpanów jest przekonanych, że jest to możliwe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, FT.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu