Niemcy: rekordowe 570 mld EUR z podatków

opublikowano: 31-01-2014, 12:19

W ubiegłym roku kwota wpływów podatkowych do budżetu Niemiec sięgnęła rekordowej kwoty 570 mld EUR, poinformował resort finansów.

Wpływy podatkowe wzrosły o 3,3 proc. Rok wcześniej rosły o 4,7 proc.Wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych wzrosły o 6,1 proc., a wpływy z podatków od firm  o 15,2 proc. Dzięki rosnącym wpływom podatkowym rząd Niemiec mógł sobie pozwolić na ograniczenie zaciągania długów. W ubiegłym roku pożyczył 22,1 mld EUR, o 3 mld EUR mniej niż planował. Deficyt budżetowy Niemiec sięgnął w ubiegłym roku tylko 0,1 proc. PKB.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Wpływy podatkowe rosną w Niemczech dzięki spadającemu bezrobociu i wzrostowi gospodarczemu, wspomaganemu przez rosnący eksport. W grudniu i styczniu bezrobocie w Niemczech wynosiło 6,8 proc. Liczba bezrobotnych Niemców spadła ostatnio o 28 tys. i wynosiła 2,92 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane