Niemcy żądają, by Facebook zezwalał na pseudonimy

opublikowano: 28-07-2015, 18:37

Facebook nie może zabronić swoim użytkownikom z używania fałszywych imion, oświadczył niemiecki organ ds. ochrony prywatności, informuje Reuters.

Niemiecka instytucja uznała, że portal społecznościowy nie może jednostronnie zmieniać wybranej przez użytkownika nazwy profilu na jego prawdziwe imię, ani też prosić o dokument tożsamości.

Niemieckie służby zareagowały w związku ze skargą kobiety, której Facebook zablokował konto na portalu za używanie pseudonimu. Następnie Facebook zażądał od niej kopii dokumentu tożsamości i zmienił nazwę jej profilu na jej prawdziwe imię i nazwisko.

Kobieta nie chciała używać prawdziwych danych, by uniknąć kontaktów w sprawach zawodowych na portal.

Facebook oświadczył, że jest rozczarowany decyzją, dodając, że niemieckie sądy wielokrotnie brały jego działalność pod lupę i ostatecznie uznawały, że działa zgodnie z prawem unijnym. 

- Używanie prawdziwych imion na Facebook, chroni prywatność i bezpieczeństwo użytkowników, ponieważ ludzie wiedzą z kim mają do czynienia – powiedział rzecznik firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu