Czytasz dzięki

Niemiecka sieć restauracji ogłosiła niewypłacalność

opublikowano: 20-03-2020, 12:28

Sieć restauracji Vapiano poinformowała w piątek o niewypłacalności spowodowanej przez spadek wpływów po wybuchu epidemii koronawirusa, donosi Reuters.

Vapiano wystąpiło o zakwalifikowanie do programu wsparcia przez państwo, co pozwoliłoby mu uniknąć upadłości. Spółka tłumaczy pogorszenie sytuacji epidemią koronawirusa.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

55 restauracji Vapiano w Niemczech zostało zamkniętych wieczorem w czwartek. Spółka poinformowała, że niemal wszystkie z jej 230 restauracji są obecnie zamknięte. Vapiano ma trzy restauracje w Polsce. Dwie w Warszawie i jedną we Wrocławiu.

Niemieckie prawo daje zarządowi trzy tygodnie na ocenę, czy możliwe jest uniknięcie upadłości. Władze spółki poinformowały, że nie da się jej uniknąć jeśli Vapiano nie uzyska wsparcia państwa. Wskazują, że restauracje nie generują obecnie żadnych przychodów natomiast szybko rosną należności.

Kurs Vapiano spada na giełdzie we Frankfurcie o ponad 70 proc. do 0,30 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy