Niemiecki inwestor przejmie kontrolę nad Rawagiem

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 14-01-2003, 00:00

Rawicz. Niemiecka firma Bode z siedzibą w Kassel związana z rynkiem transportowym zostanie inwestorem strategicznym w Rawickiej Fabryce Wyposażenia Wagonów Rawag z Rawicza (woj. wielkopolskie).

— Transakcja zostanie sfinalizowana do końca stycznia — zapewnia Andrzej Woziwodzki, prezes Rawagu.

Nieoficjalnie wiadomo, że Niemcy za 51 proc. udziałów Rawagu mają zapłacić 3-4 mln zł. Inwestor podpisał już pakiet socjalny, w którym zobowiązał się do utrzymania przez 3 lata obecnego zatrudnienia w przedsiębiorstwie, które wynosi 185 pracowników.

Działający od 1970 r. Rawag specjalizuje się w produkcji drzwi, okien i innych elementów wyposażenia do wagonów kolejowych, autobusów i tramwajów.

— 70 proc. sprzedaży lokujemy za granicą, głównie w Niemczech. Najważniejszymi odbiorcami w kraju są: PKP, zakłady naprawcze taboru oraz producenci autobusów — twierdzi Andrzej Woziwodzki.

Rok 2002 Rawag zamknął sprzedażą wysokości 20 mln zł i zyskiem netto w kwocie 0,5 mln zł. Według Andrzeja Woziwodzkiego, od kilku lat przychody ze sprzedaży generowane przez firmę rosną w tempie 5-10 proc. rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niemiecki inwestor przejmie kontrolę nad Rawagiem