Niemiecki oddział Greenpeace pozywa Volkswagena

opublikowano: 09-11-2021, 09:40

Działaczka ekologiczna Clara Mayer i szefowie niemieckiego oddziału Greenpeace złożyli w sądzie pozew przeciwko Volkswagenowi, oskarżając producenta samochodów o brak wkładu w walkę ze zmianami klimatu, pisze Reuters.

Powodowie dali Volkswagenowi osiem tygodni na rozważenie ich żądań, które obejmowały zakończenie produkcji samochodów z silnikami spalinowymi do 2030 roku i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o co najmniej 65 proc. w porównaniu z poziomem z 2018 roku. Koncern na razie nie skomentował złożonego pozwu, jednak zabrał głos we wrześniu, gdy Greenpeace po raz pierwszy wystosował swoje postulaty.

“Volkswagen już zaangażował się w realizację założeń paryskiego porozumienia klimatycznego z 2018 roku i ma bardzo ambitną strategię rozwoju elektromobilności. Do 2025 r. planujemy zainwestować 35 mld EUR” - stwierdził wówczas rzecznik koncernu.

Podobne pozwy przeciwko innym czołowym producentom aut, BMW i Daimlerowi, złożyła pod koniec września niemiecka organizacja ekologiczna Deutsche Umwelthilfe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane