Czytasz dzięki

Niepewność na azjatyckich giełdach

opublikowano: 18-03-2020, 06:43

Środowe notowania na giełdach w rejonie Azji i Pacyfiku, mimo znaczących wtorkowych wzrostów na Wall Street stoją pod znakiem ogromnej niepewności inwestorów. W wielu przypadkach, jak choćby w Sydney indeksy giełdowe spadają. Przeceniane są również kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich giełd.

Ponownie obawy o pandemię koronawirusa przebijają nadzieje, że szerokie wsparcie polityczne zapobiegnie skutkom kryzysu gospodarczego.

Chiny, giełda
Zobacz więcej

Chiny, giełda fot. Bloomberg

W Azji szeroki indeks MSCI dla akcji z rejonu Azji i Pacyfiku notuje spadek rzędu 0,3 proc. Główny indeks australijskiej giełdy zniżkuje z kolei o ponad 4 proc. Około 1,5 proc. traci indyjski Sensex.

Wzrosty obserwowano z kolei na giełdzie w Tokio, jednak i tam do głosu doszły pesymistyczne nastroje w efekcie czego indeks Nikkei225 około 6:35 polskiego czasu zszedł poniżej wtorkowego zamknięcia i zaczął balansować na tym poziomie. Dodatnie zmiany starają się natomiast utrzymać wskaźniki na parkietach w Chinach i Singapurze. 

Pod kreską toczy się handel w Hongkongu. 

Z kolei futures na amerykańskie indeksy zniżkują grubo po ponad 3,7 proc. w przypadku DJ Ia i S&P500, a na Nasdaq niemal 4,5 proc. A wszystko w dzień po tym jak indeksy rynku kasowego na Wall Street zakończyły wtorek wzrostem odpowiednio o 5,2 proc. (DJIA), 6,0 proc. (S&P500) oraz 6,23 proc. (Nasdaq Composite).  

Na wartości zyskuje japoński jen. Niewielkimi wzrostami mogą pochwalić się złoto i ropa WTI.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy