Niewielka przecena na Wall Street

Otwierająca nowy tydzień na Wall Street sesja znów stała pod znakiem przewagi strony podażowej.

Dopingowały ją do działania przede wszystkim kolejne słabe dane z chińskiej gospodarki pobudzające obawy o twarde lądowanie. Inwestorzy obawiają się też negatywnego przełożenia na globalną gospodarkę. W poniedziałek taniała też znów ropa.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Na szczęście, końcówka sesji nie była aż tak przygnębiająca. Indeksowi Nasdaq udało się nawet zakończyć dzień wzrostem rzędu 0,14 proc. Wskaźnik DJ Ia stracił natomiast 0,10 proc. zaś S&P500 spadł o 0,04 proc.

Dane z Chin pokazały, że druga pod względem wielkości gospodarka na świecie w styczniu odnotowała najszybszy od 2012 r. spadek indeksu PMI dla przemysłu. Z kolei analogiczny wskaźnika dla amerykańskiego przemysłu (ISM) nieznacznie wzrósł do 48,2 pkt, niemniej jednak pozostał w regionie wskazującym na kurczenie się tego segmentu. Symbolicznie z kolei wzrosły w grudniu  wydatki na inwestycje budowlane, którym nie udało się przebić oczekiwań ekonomistów. 

Lepszy od prognoz okazał się natomiast grudniowy wzrost dochodów Amerykanów (0,3 proc), zaś ich wydatki spadły o mniej niż 0,1 proc. choć oczekiwano zwyżki o 0,3 proc.

Tymczasem notowania ropy zjechały o 6 proc. 

Osiem z 10 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 traciło na wartości, przy czym przecenie przewodziły papiery przedstawicieli sektora energetycznego. Mocno zniżkowały kursy akcji Exxon Mobil i Chevrona.

Mocno zyskiwały z kolei akcje Twittera po spekulacjach o możliwej umowie z funduszem private equity. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Niewielka przecena na Wall Street