Niewielki ruch na kontraktach na amerykańskie indeksy

ARŻ, Reuters
opublikowano: 10-08-2021, 14:03

Kontrakty terminowe śledzące S&P 500 i Nasdaq utrzymywały się we wtorek poniżej rekordowych poziomów, ponieważ inwestorzy oczekiwali na senackie głosowanie ws. firmowanego przez Joe Bidena pakietu infrastrukturalnego o wartości ponad 1 bln USD, pisze Reuters.

Senatorowie podejmą decyzję o dalszych losach planu modernizacji amerykańskiej infrastruktury o godz. 11 czasu nowojorskiego, zaś następnie odbędzie się debata o przeznaczeniu dodatkowych 3,5 bln USD na nowe inwestycje.

Uwaga inwestorów skupia się także na najnowszych danych o inflacji, które zostaną opublikowane w środę. Pozwoli im to uzyskać wskazówki na temat kierunku potencjalnych zmian w polityce fiskalnej Rezerwy Federalnej.

Przed godz. 7 czasu nowojorskiego kontrakty e-mini na indeks Dow Jones spadły o 16 pkt (-0,05 proc.), a na indeks S&P 500 o 0,25 pkt (-0,01 proc.). Kontrakty na Nasdaq 100 zyskały 18 pkt, czyli 0,12 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane