Nieznaczne pogorszenie nastrojów

Kamil Jaros, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 31-03-2021, 10:29

Na rynkach azjatyckich dziś sesja w większości wypadków spadkowa, ale skala zmiany jest niewielka. Tracą na wartości indeksy w Japonii, Hong Kongu, Chinach, Singapurze, Tajwanie, czy Indonezji, ale podnosi się indeks z Australii. Poza spadkiem indeksu w Dżakarcie o niemal 2 proc. pozostałe zmiany nie przekraczają 1 proc. Równolegle kontrakty CFD na indeksy amerykańskie trzymają się wczorajszych poziomów, a w przypadku kontraktu CFD na indeks DAX obserwujemy zejście poniżej poziomu 15000 pkt., którego osiągnięcie wczoraj była wydarzeniem.

W nocy w Japonii opublikowano dane o zmianie produkcji przemysłowej w lutym. Okazało się, że spadek był większy niż zakładano. Oczekiwano zmniejszenia się produkcji o 1.2 proc. m/m, a zmiana wyniosła -2.1 proc. To pomogło w dalszym osłabieniu jena do dolara. Napłynęły także dane z Chin. Pojawiły się wskaźniki PMI wg chińskiej agencji CFLP. Przemysłowy okazał się być wyższy od wartości z lutego - wzrósł do 51.9 pkt. Na uwagę zasługuje miara usługowa, które w marcu skoczyła do poziomu 56.3 pkt. wobec odczytu z lutego na poziomie 51.4 pkt. Skok do Europy i dane z Wielkiej Brytanii. Ostatnie podejście do zmiany PKB w IV kw. 2020 rok. Oczekiwano wzrostu o 1 proc., a podano, że gospodarka brytyjska wzrosła o 1.3 proc.

Przed nami przed południem publikacja wstępnej wartości polskiej inflacji marcowej, a także podobne dane w odniesieniu do strefy euro. Po południu świat skupi się na raporcie ADP (oczekuje się wzrostu etatów w sektorze prywatnym o 550 tys.), który nam przypomina o piątkowym raporcie o stanie rynku pracy, na który nie będzie można zareagować za sprawą zamkniętych rynków. Poza tym poznamy kanadyjską inflację producencką, a także marcową zmianę tamtejszego PKB. Dziś jeszcze w planie jest publikacja wskaźnika aktywności przemysłu w rejonie Chicago oraz indeks podpisanych umów kupna/sprzedaży domów w USA. Jak co środę, pojawią się również dane o zmianie stanu zapasów ropy (wczorajsza podobna publikacja wg API sygnalizuje ich wzrost o niemal 4 mln baryłek).

Na rynku ropy naftowej cena ustabilizowała się w okolicy 60.5 dolara za baryłkę (WTI). Jutro zbiera się OPEC+, a przed nami jeszcze dane o zapasach, a więc wygląda na to, że rozpoczął się tryb wyczekiwania. Nadal dla ceny kluczowe wydaje się pokonanie poziomu 62 dolarów za baryłkę. Brak takiego sukcesu byków podtrzyma oczekiwania na spadek cen. Złoto tymczasem traci na wartości. Cena spadła do dołka w okolicy wsparcia na 1670 dolarów za uncję. Tu kluczowym oporem, którego należałoby pokonać, by zwiększyć szansę na zakończenie spadku, to poziom 1760. Ostatnio się to nie udało.

Na rynku walutowym nadal dobrze radzi sobie amerykański dolar, co nie poprawia humorów. EURUSD spada do okolicy 1.1700, GBPUSD trzyma się na 1.3725, a AUDUSD poziomu 0.7600. USDCAD czeka na sygnał z rynku ropy i stoi przy 1.2600, a USDJPY powiększa zwyżkę do 110.80 i ma sobą kolejny krok ku oporowi na 112.20.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane