Czytasz dzięki

Nieznaczne spadki na kontraktach indeksowych

Rafał Sadoch, biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 20-11-2020, 11:23

Na rynkach azjatyckich dziś nie wykrystalizowała się wyraźna tendencja. Nikkei traci pół procenta, w Australii spadek o 0.2 proc., a w Korei, Hong Kongu i Chinach małe wzrosty o 0.1-0.3 proc.

Tymczasem na kontraktach na DAX oraz na indeksy amerykańskie notuje się małe minusy. Nie można tego jednak traktować jako kontynuacji wczorajszego lekkiego osłabienia, bo nadal ceny znajdują się nad wczorajszym minimum. Od niemal dwóch tygodni czekamy na jakiś większy ruch. Przypomnę, że ostatnią poważniejszą zmianą na rynku był wyskok cen po informacji o szczepionce Pfizer/BioNTech. Od tamtej pory wahania się niewielkie.

W kalendarzu publikacji makroekonomicznych znajdziemy kilka interesujących punktów Kilka jest już za nami, jak choćby japońska inflacja (spadek cen o 0.7 proc. r/r, co jest najgorszym odczytem od 9 lat), czy brytyjska sprzedaż detaliczna (wzrost o 5.8 proc. r/r przy prognozie 4.1 proc.). Na 10:00 zaplanowana jest publikacja danych polskiej produkcji przemysłowej wraz z dynamiką cen produkcji sprzedanej. Po południu pojawi się informacja o dynamice sprzedaży detalicznej w Kanadzie, co w przypadku niespodzianki może być dodatkowym czynnikiem dla pary USDCAD, która ostatnio porusza się w rytm zmian wartości dolara amerykańskiego i cen ropy.

Jeśli już o ropie mowa. Cena baryłki WTI kosztuje obecnie 41.7 dolarów. Jak zatem widać, nadal rynek ten nie oddala się od poziomu 41.5, który uchodził za opór. Tymczasem na rynku złota mamy stabilizację tuż nad dołkiem z końca września, czyli okolicą 1850 dolarów za uncję. Cena trzyma się nisko już od jakiegoś czasu, co przekłada się na oczekiwanie na ruch w dół.

Na rynku walutowym para EURUSD zbliżyła się do okolicy 1.1900, a para GBPUSD ponownie pojawiła w pobliżu 1.3300. Dolar amerykański nieznacznie się osłabił, ale nie jest to jeszcze zmiana, który zmienia układ sił. Na AUDUSD trwają wahania między 0.725, a 0.7330. Wspomniana wcześniej para USDCAD trzyma poziomu tuż pod 1.3100, a USDJPY nadal waha się przed zaatakowaniem dołka na 103.2 (obecnie 103.7).

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane