Nigeria: Eksplozja ropociągu - spłonęło ponad 500 ludzi

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 26-12-2006, 14:26

Ponad 500 spalonych ciał widziano na ziemi po eksplozji ropociągu, do której doszło we wtorek w Agule Egba, w okolicach Lagos w Nigerii.

Ponad 500 spalonych ciał widziano na ziemi po eksplozji ropociągu, do której doszło we wtorek w Agule Egba, w okolicach Lagos w Nigerii - poinformował Reuters, powołując się na świadków.

Czerwony Krzyż podał, że mogło zginąć ok. 500 osób. Obecny na miejscu fotoreporter Reutera, nie wyklucza, że ofiar może być nawet 700.

"To gęsto zaludniona okolica. Mówimy o setkach (zabitych). Sześćdziesięciu ludzi ewakuowano do szpitala z poważnymi oparzeniami. Musimy jeszcze potwierdzić bilans ofiar, gdyż nie wiemy czy jest to 300, 400, czy 500" - powiedział przedstawiciel Czerwonego Krzyża, Abiodun Orebiyi.

Według jego relacji, w nocy ludzie próbowali czerpać paliwo z przewierconego wcześniej przez złodziei ropociągu, po czym doszło do eksplozji.

W podobnych wypadkach w Nigerii giną rocznie setki ludzi. W maju w eksplozji ropociągu pod Lagos spaliło się 150 osób. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane