NIK: Marian Banaś nie złożył rezygnacji

  • PAP
opublikowano: 16-10-2019, 10:06

W związku z doniesieniami medialnymi, jakoby prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś złożył rezygnację z pełnionej funkcji, przekazujemy, że informacja ta jest nieprawdziwa. Prezes NIK przebywa na urlopie bezpłatnym – poinformowano w środę w komunikacie NIK.

Informację, że Banaś miał zrezygnować z funkcji prezesa Izby podawali we wtorek posłowie PO-KO Sławomir Nitras i Borys Budka i niektóre media. Nitras w tej sprawie skierował pytanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek podczas wtorkowego posiedzenia izby.

Marian Banaś
Marian Banaś
Fot. Krystian Maj-FORUM

"Żadne pismo o rezygnacji pana Mariana Banasia do mnie nie wpłynęło" – oświadczyła Witek.

Doniesienia w sprawie rezygnacji zdementowano w komunikacie opublikowanym w środę na stronie NIK. "W związku z doniesieniami medialnymi, jakoby prezes NIK Marian Banaś złożył rezygnację z pełnionej funkcji, przekazujemy, że informacja ta jest nieprawdziwa" – podkreślono.

NIK w komunikacie wskazuje, że Banaś przebywa na urlopie bezpłatnym. Zapewnia ponadto, że zadania Izby realizowane są zgodnie z przyjętym planem pracy.

Banaś wystąpił do marszałka Sejmu o bezpłatny urlop do czasu zakończenia postępowania kontrolnego CBA w sprawie jego oświadczeń majątkowych. Informację o nieprawidłowościach z m.in. oświadczeniem majątkowym szefa NIK podawał w końcu września "Superwizjer" TVN. W reakcji na ten materiał Banaś złożył też pozew cywilny przeciwko TVN SA i reporterowi Bertoldowi Kittelowi. Domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty stosownej kwoty na cel społeczny.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane