Nike chce zatrzymać szefa

opublikowano: 26-07-2016, 07:16

Koncern Nike, jeden z czołowych producentów sprzętu i odzieży sportowej niemal trzykrotnie podwyższył wartość dodatkowego wynagrodzenia swojego szefa, Marka Parkera, donosi Bloomberg.

Podstawowa kwota wynagrodzenia CEO Nike pozostała na poziomie 1,55 mln USD w okresie zakończonym 31 maja 2016 r. Tymczasem aż z 3,5 do 33,5 mln USD wzrosły bonusy oparte o akcje spółki, które mają zachęcić Parkera do pozostania w spółce do 2020 r.

Mark Parker
Mark Parker
Bloomberg

Tak wysokie kompensacje wskazują na determinację rady dyrektorów do zatrzymania 60-letniego menedżera na czele amerykańskiej firmy. Odkąd Parker został dyrektorem generalnym Nike w 2006 r. poziom sprzedaży giganta z USA zwiększył się ponad dwukrotnie do 32 mld USD. W tym roku Parker dodatkowo przejął stanowisko prezesa spółki od jej współzałożyciela, legendarnego Phila Knighta.

Parker obiecał zwiększyć przychody Nike do 50 mld USD do 2020 r. częściowo dzięki zwiększeniu zaangażowania w segmencie odzieży damskiej. Jednak wyniki minionego kwartału okazały się rozczarowujące szczególnie w przypadku przychodów i zamówień. 

Łączne wynagrodzenie Parkera za rok fiskalny 2015 r. wyniosło 16,8 mln USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane