Nissan będzie szukał nowego prezesa

opublikowano: 09-09-2019, 07:15

Władze Nissan Motor będą szukały nowego prezesa po tym jak dotychczasowy zadeklarował gotowość odejścia, informuje Reuters.

Komitet nominacyjny Nissan Motor ma jeszcze w poniedziałek dyskutować o potencjalnych następcach Hiroto Saikawy, który w prywatnych wypowiedziach zasygnalizował gotowość odejścia ze stanowiska, informuje agencja powołując się na anonimowe źródła.

Saikawa jest uważany za protegowanego Carlosa Ghosna, wieloletniego szefa Nissana, który trafił do aresztu w związku z oskarżeniem o nadużycia w firmie. W ubiegłym tygodniu prezes Nissana przyznał, że mogło dojść do naruszenia wewnętrznych procedur kiedy w przeszłości był wynagradzany. Wcześniej ustaliło to wewnętrzne dochodzenie spółki.

W niedawnej rozmowie z dziennikiem Nikkei Saikawa deklarował, że chciałby „przekazać pałeczkę” następnemu pokoleniu menedżerów „tak szybko, jak to możliwe”.
                           

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy