Czytasz dzięki

Nissan chce pozbyć się Ghosna

opublikowano: 19-11-2018, 12:04

Nissan Motor chce pozbyć się Carlosa Ghosna ze stanowiska szefa rady nadzorczej po odkryciu, że m.in. wydawał pieniądze firmy na cele osobiste, donosi Reuters.

Wcześniej w poniedziałek dziennik Yomiuri poinformował, że słynny menedżer został aresztowany. 

Zobacz więcej

Carlos Ghosn

Bloomberg

Nissan ogłosił, że przez kilka miesięcy analizował działania Ghosna i członka rady nadzorczej Grega Kelly’ego po doniesieniach tzw. sygnalisty.

- Dochodzenie wykazało, że przez wiele lat zarówno Ghosn jak i Kelly informowali giełdę w Tokio w raportach o wynagrodzeniach, które były niższe od rzeczywistych – informuje spółka.

Prezes Nissana Hiroto Saikawa zaproponuje radzie nadzorczej odwołanie zarówno Ghosna, jak i Kelly’ego.

Wiadomość o podejrzeniach i aresztowaniu 64-letniego Ghosna wywołały szok w Japonii, gdzie przez wiele lat był on uważany za bohatera, który na początku wieku uratował Nissana przed bankructwem. 

Ghosn, obywatel Francji, jest też prezesem i szefem rady nadzorczej Renault, akcjonariusza Nissana. Akcje francuskiego producenta aut tanieją wyraźnie na giełdzie w Paryżu.

Reuters zwraca uwagę, że sprawa Ghosna postawi znak zapytania co do przyszłości wieloletniego aliansu japońskiej i francuskiej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane