Czytasz dzięki

Nissan żąda od Ghosna 10 mld JPY

opublikowano: 12-02-2020, 09:30

Nissan Motor wystąpił z pozwem cywilnym w Japonii wobec byłego szefa Carlosa Ghosna. Domaga się 10 mld JPY (91 mln USD) odszkodowania za spowodowane przez niego straty, donosi Reuters.

Ghosn został oskarżony wcześniej w Japonii o różne nieprawidłowości finansowe, m.in. zaniżanie swoich rocznych dochodów. Trafił do więzienia, z którego został wypuszczony za kaucją. W grudniu uciekł do Libanu. Zaprzecza zarzutom i twierdzi, że jest ofiarą „przewrotu pałacowego” w Nissanie.

Carlos Ghosn
Zobacz więcej

Carlos Ghosn fot. Bloomberg

Japońska spółka poinformowała, że spodziewa się wzrostu roszczeń wobec Ghosna w przyszłości, bo będzie chciała od niego odzyskać grzywny, które prawdopodobnie nałoży na nią regulator.

Nissan zagroził byłemu szefowi pozwem o naruszenie dobrego imienia w związku z wygłaszanymi przez niego oskarżeniami w Bejrucie w styczniu tego roku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane